Edward Durda wskazał zwycięzcę walki Khalidov – Adamek: „Powinien sobie poradzić”

0

Foto: Kanał Sportowy/YouTube (screen), KSW (materiały prasowe).

Już za tydzień w PreZero Arena Gliwice odbędzie się gala XTB KSW: Epic, gdzie walką wieczoru będzie starcie w formule bokserskiej pomiędzy Mameda Khalidova a Tomaszem Adamkiem.

Zdania ekspertów jak i zwykłych kibiców nt. zwycięzcy tego pojedynku są mocno podzielone. Na korzyść Adamka przejawia doświadczenie na zawodowym ringu, z kolei po stronie Khalidova jego nieprzewidywalność, oraz to, że ma mniejszy rozbrat w swoich walkach niż jego najbliższy rywal.

W rozmowie z Karolem Garncarzem podczas gali boksu Filabora Boxing Night 1 w Dębicy, która odbyła się w zeszłą sobotę o zwycięzcę pojedynku Khalidov – Adamek na gali XTB KSW: Epic został zapytany dziennikarz, komentator sportowy, ale także komentator gal bokserskich – Edward Durda.

-Uważam, że wygra Tomek Adamek, choć spotkałem się z opiniami, że jednak Khalidov zajedzie Tomka, bo Tomek miał zbyt długi rozbrat, ale przykłady Bernarda Hopkinsa czy George Foremana pokazują, że wiek nie jest istotny. Tomek jest dobrym pięściarzem, że powinien mimo wszystko przy całym szacunku do Mameda akurat w specjalności stricte pięściarskiej poradzić– stwierdził Durda.

Źródło: Karol Garncarz/Podcast no. 13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *