https://twitter.com/KSW_MMA/status/1748784387699712367/photo/1

https://twitter.com/KSW_MMA/status/1748784387699712367/photo/1

Podczas XTB KSW 90 doszło do debiutu w okrągłej klatce dwóch niepokonanych zawodników uważanych za nowe europejskie talenty świata MMA. W pojedynku tym Francuz Hugo Deux stanął do rywalizacji z reprezentantem Niderlandów Gino Van Steenisem.

Deux szybko ruszył do pięściarskich ataków, a następnie złapał rywala w klincz pod siatką i chwilę później obalił. Van Steenis odwrócił jednak pozycję i zaszedł rywalowi za plecy. W końcu Hugo wstał i starcie wróciło do klinczu pod siatkę. Gdy walka przeszła do stójki, Hugo dobrze trafił i starcie ponownie wylądowało na macie. Francuz zdobył dosiad i rozbijał rywala ciosami, aż do kończącego gongu.

W drugiej odsłonie walka przez dłuższy czas toczyła się w klinczu pod siatką, a później na macie. W każdej płaszczyźnie Deux kontrolował przebieg pojedynku i nie dał rywalowi szans na ofensywę.

W ostatniej rundzie Deux dalej wywierał presję, kontrolował walkę pod siatką i w parterze. Van Steenis przejął jednak inicjatywę w stójce, ale krótko. Deux wrócił do walki, obalił i obijał rywala na macie, co ostatecznie przyniosło mu wygraną na punkty.

Wynik: Hugo Deux pokonał Gino Van Steenisa przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *