Kadra Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023

1

Już w sierpniu w Abu Zabi odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę Polski kadetów. W składzie reprezentacji znalazło się dziesięciu zawodników.

Nadchodzące Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023, będą kolejnym międzynarodowym wydarzeniem, w którym weźmie udział reprezentacja Polski, ale też pierwszym, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę kadetów, czyli młodzież od 12 do 17 roku życia. Reprezentanci będą rywalizować pod wodzę trenera i selekcjonera kadry, Emila Różewskiego.

W pierwszej kolejności do reprezentacji Polski powołani zostali:

Ksawery Mosing, kategoria: 44kg

Bartosz Balcerzak, kategoria: 52kg

Aleksander Szmaj, kategoria: 72kg

Iwo Kałuda, kategoria 52,5 kg

Paweł Jeliński, kategoria: 67 kg

Stowarzyszenie MMA Polska pokryje w całości koszty wyjazdu tej części reprezentacji na mistrzostwa.

Do kadry Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 dodatkowo zostały powołane osoby, które po uzyskaniu aprobaty ze strony selekcjonera i Stowarzyszenia MMA Polska, pojadą na turniej jako kadrowicze samofinansujący się. Wśród nich znaleźli się:

Roksana Piechowiak, kategoria: 52 kg

Dominik Sitko, kategoria: 57 kg

Amelia Kubiak, kategoria: 65,8 kg

Julia Lewandowska, kategoria: 62 kg

Paweł Lubacz, kategoria: 77,1 kg

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 odbędą się w dniach od 2 do 5 sierpnia w Abu Zabi w hali Mubadala Arena. Zeszłoroczne zawody, które również odbyły się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zgromadziły prawie 500 sportowców z 42 krajów.

Stowarzyszenie MMA Polska i reprezentacja wspierane są przez: Polską Spółkę Gazownictwa, Fundację Pho3nix, Lexus Warszawa Wola, Studio 306, Kostka Transporte, Pitbull West Coast i Mondolab.

1 thought on “Kadra Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *