Kelvin Gastelum wypada z UFC FIGHT NIGHT 227 

0

FOT: Instagram Kelvin Gastelum

Gastelum (18-8) potwierdził, że wycofał się z walki z Shavkatem Rakhmonovem z powodu kontuzji, której doznał podczas treningu. Walka miała odbyć się 16 września w Dzień Niepodległości Meksyku w Las Vegas. 

Amerykanin wyraził zainteresowanie przełożeniem walki z reprezentantem Kazachstanu na późniejszy termin w 2023 roku. Tym samym zawodnik z Kalifornii już po raz drugi w tym roku wycofał się z walki. Wcześniej 31-latek wypadł z pojedynku z Nassourdine Imavovem. Na ten moment nie wiadomo czy UFC będzie szukało zastępstwa dla “Nomada”

Kelvin przerwał passę dwóch porażek z rąk Roberta Whittakera i Jareda Cannoniera, wygrywając z Chrisem Curtisem decyzją sędziowską. Warto wspomnieć, że walka z Kazachem miała być dla Gasteluma powrotem do dywizji półśredniej po ponad siedmiu latach. 

Niepokonany Shavkat Rakhmonov (17-0) ostatni pojedynek na UFC 285 wygrał przez poddanie z Geoffem Nealem w trzeciej rundzie. 28-latek wszystkie swoje zwycięstwa odnosił przed czasem i z pewnością jest jednym z najlepszych zawodników w tej kategorii na świecie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *