Mateusz Duczmal przed Almighty Fighting Championship: “Jestem lepiej przygotowany niż mój rywal”

2

Mateusz Duczmal to były mistrz świata Muay Thai, który dzisiaj zmierzy się z Jamiem MacDonaldem.

Redaktor strony mwmma.pl. Mateusz Polak przeprowadził wywiad ze swoim imiennikiem, który stanie przed szansą na podtrzymanie zwycięskiej passy w zawodowym MMA.

Ważenie przed Almighty Fighting Championship – Przeciwnik Mateusza Duczmala nie zrobił wagi!

Mateusz: Na samym początku chciałbym zapytać o to, co tak naprawdę skłoniło Cię do rozpoczęcia przygody/kariery w świecie sportów walki (Boks, Muay Thai, Kickboxing, MMA)?

MD: Zawsze interesowałem się sportem. Pochodzę z małego miasteczka, gdzie nie było wielu możliwości , jednak zawsze chciałem spróbować sportów walki. Rozpoczęło się od pokazu Muay Thai, który odbył się w moim mieście. Potem zacząłem uczęszczać na treningi do Kalisza około godzinę drogi autobusem. Tam już zostałem , pokochałem Muay Thai od pierwszych zajęć i wiedziałem, że to jest to co chce robić.

Mateusz: W połowie 2021 roku zostałeś mistrzem świata w tajskim boksie. Mając 28 lat stałeś się legendą Muay Thai. Jakie emocje towarzyszyły Ci zarówno przed, jak i po walce?

MD: Legenda to może trochę za dużo powiedziane , ale rzeczywiście udało mi się zdobyć zawodowo kilka tytułów. Łącznie 5 zawodowych pasów mistrzowskich. W tym w połowie 2021 ten najbardziej wymarzony i prestiżowy tytuł Mistrza Świata Muay Thai federacji WBC . Jeżeli chodzi o emocje to przed walka, jak zawsze towarzyszył duży stres, ale to normalne tym bardziej , że niecodziennie staje się przed taką szansą. Po walce euforia i radość, ale tak naprawdę miałem jeden cel , marzenie zrealizowane i kilka dni odpoczynku. Natychmiast myślałem o kolejnych wyzwaniach .

Mateusz: Debiutując w zawodowym MMA odniosłeś zwycięstwo na Budo Fighting Championship 57. Co skłoniło Cię do “przebranżowienia się” i rozpoczęcia kariery w MMA? Jak oceniasz swój zawodowy debiut w tym sporcie?

MD: Chęć sprawdzenia się w innej formule. W Muay Thai i K1 stoczyłem blisko 50 walk zawodowych i bardzo dużo na szczeblu amatorskim. MMA zawsze mi się podobało i mimo, że wiedziałem iż to ogromna zmiana i nie będzie łatwo chciałem spróbować. W końcu poczułem, że chcę rywalizować tylko w klatce. Debiut oceniam pozytywnie , dużo wniosków wyciągniętych i tak naprawdę była to taka ” jazda próbna ” przed większymi wyzwaniami.

Mateusz: 27 maja na wydarzeniu organizowanym przez Almighty Fighting Championship miałeś zmierzyć się z Jamiem MaCdonaldem. Niestety nie doszło do walki z powodu kontuzji Twojego przeciwnika. Czy zaistniała sytuacja wpłynęła w jakiś sposób na Twoją osobę? Czy dostałeś jeszcze większego kopniaka motywacyjnego?

MD: Po prostu kontynuowałem przygotowania, więc miałem więcej czasu by jeszcze solidniej się przygotować. Wszytko wyszło perfekcyjnie . Jestem w lepszej formie niż kiedykolwiek.

Mateusz: Jak wiemy walka z MaCdonaldem odbędzie się 1 lipca na gali Almighty Fighting Championship w Deeside, Walii. Co możesz nam powiedzieć na temat swojego przeciwnika?

MD: Niewiele, ponieważ mój sztab skupia się na rywalu, a ja skupiam się na sobie – na swoich zaletach. Wiem , że jest to groźny rywal , niepokonany 2 – 0 zawodowo, nigdy jego walki nie trwały dłużej niż ponad 1.runde. To solidny grappler , ale tak naprawdę czuje że jestem lepszy od niego w każdym aspekcie MMA.

Mateusz: W jaki sposób oraz kto pomagał Ci w przygotowaniach do drugiej walki w zawodowym MMA?

MD: Na co dzień trenuje w Manchester Top Team pod okiem Carla Prince. Na jednej macie z zawodnikami UFC , PFL , Bellator , One FC i innych dużych federacji. Uwielbiam to miejsce , tym bardziej że nastawienie jest na stójkę i antygrappling / defensywne zapasy , do tego jiu jitsu. Natomiast cage wrestling szkole pod okiem Liama Canna, który prowadzi klub IMA w Leeds, gdzie ja również jestem jednym z trenerów ( moja brożka to muay thai / striking pod mma ). W dodatku Judo i zapasy szlifuje w Hull z Owenem Livseyem, Carlson Gracie Hull – jest to zeszłoroczny finalista ADCC. Stójkę stale szlifuję i dostosowuje pod mma z Stewartem Grahamem z Hit Squad Hull , boks robię z Darrelem Kendallem w moim starym gymie Bad Company .

Mateusz: Zdradzisz czy możemy spodziewać się Twoich kolejnych występów w Almighty Fighting Championship lub innych federacjach MMA?

MD: Tak bardzo chciałbym zdobyć pas mistrzowski Almighty FC , ale również nabrać doświadczenia i dostać walkę w większej federacji. Zerkam na czeski Oktagon, który przybędzie do Manchesteru w Listopadzie , fajnie byłoby znaleźć się na tej karcie. Natomiast w przyszłości, nie będę ukrywał celuje w największe organizacje jak KSW , Bellator, One , PFL czy UFC.

Mateusz: Dzięki za wywiad, życzę Ci powodzenia w karierze, jak i życiu osobistym. Baw się dobrze na gali Almighty Fighting Championship i mam nadzieję, że jeszcze nie raz o Tobie usłyszymy 🙂

MD: Również dziękuję i pozdrawiam 😉

Wyniki z Almighty Fighting Championship dostępne będą na naszej stronie internetowej, a tymczasem zapraszamy do śledzenia Mateusza na Instagramie.

2 thoughts on “Mateusz Duczmal przed Almighty Fighting Championship: “Jestem lepiej przygotowany niż mój rywal”

  1. Świetny artykuł. W trakcie poszukiwania w sieci informacji trafiłam na ten artykuł. Wielu autorom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Muszę podziękować za Twoją pracę. Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i regularnie tu zaglądał, żeby zobaczyć nowe rzeczy.

  2. Dobry i ciekawy wpis. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę ,by się wypowiadać na ten temat, ale tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Po prostu świetny artykuł. Będę rekomendował to miejsce i częściej tu zaglądał, aby poczytać nowe artykuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *