Niespodziewany przeciwnik Adesanyi na UFC 293

0

FOT: Twitter ESPN MMA

Israel Adesanya zmierzy się z Seanem Stricklandem w walce wieczoru na numerowanej gali UFC w Sydney.

Następna obrona tytułu wagi średniej Nigeryjczyka nie odbędzie się, tak jak planowano, czyli z Dricusem Du Plessis. Okazało się, że jego oponentem zostanie Amerykanin Strickland. Dricus nie mógł zawalczyć z powodu przedłużającej się kontuzji po ostatnim pojedynku. Warto wspomnieć, że panowie są ze sobą skonfliktowani, co gwarantuje jeszcze więcej emocji na zbliżających się konferencjach prasowych, jak i w samej klatce. 

Prezydent UFC Dana White zapowiedział walkę we wtorek na swoich mediach społecznościowych.

“The Last Stylebender” (24-2) odzyskał pas w kwietniu, nokautując swojego nemezis- Alexa Pereirę w drugiej rundzie. Wcześniej uległ Brazylijczykowi w listopadzie 2022 roku. W całej swojej karierze pięć razy obronił pas mistrzowski w kategorii średniej, a w 2021 roku przegrał z Janem Błachowiczem w jego pierwszej obronie mistrzostwa dywizji półciężkiej.

Sean Strickland (27-5) jest na fali dwóch zwycięstw z rzędu z Nassourdinem Imavovem oraz Abusupiyanem Magomedovem. “Tarzan” zajmuję aktualnie 5. miejsce w rankingu swojej kategorii wagowej i wygrał osiem z dziesięciu ostatnich walk od maja 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *