https://www.facebook.com/piotrkuberski.mma

https://www.facebook.com/piotrkuberski.mma

Polski zawodnik mieszanych sztuk walki. Od 18 czerwca 2022 do 25 września 2023 roku mistrz FEN w wadze średniej. Aktualnie związany z organizacją KSW. Obecny nr. 3 rankingu KSW w wadze średniej.

W wieku 16-17 lat zaczął trenować boks, po krótkim czasie trenował także muay thai oraz dodał to tego grappling (No-gi), by ostatecznie spróbować swoich sił w mieszanych sztukach walki (MMA).

Nową dyscyplinę sportową, jaką było MMA zaczynał od trenowania w klubie Murowana Goślina Team pod okiem Sławomira Irackiego i Mateusza Juskowiaka. Po około sześciu latach przeniósł się do klubu Ankos MMA Poznań, gdzie jego głównym trenerem jest Andrzej Kościelski. Trenerami Kuberskiego są także Marek Drażczyński (od kick-boxingu), Mariusz Koperski (od boksu) i Marcin Bilman (od muay thai).

Kuberski zawodowo zadebiutował 17 listopada 2012 roku podczas gali MTC 3 – Fight Night, na której zwyciężył Piotra Judka przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.

Po zakończeniu współpracy z FEN podpisał kontrakt z Konfrontacją Sztuk Walki. W debiucie dla nowego pracodawcy zadebiutował 11 listopada 2023 na gali XTB KSW 88: Bitwa o Radom, gdzie podjął w pojedynku Bartosza Leśkę. Kuberski znokautował zawodnika z Gdyni w drugiej rundzie. Zwycięstwo to zapewniło mu wejście do oficjalnego rankingu wagi średniej KSW.

Zawodnik MMA skomentował debiut w KSW.

Teraz kolej na mnie.
To był naprawdę udany rok! Zdecydowanie najlepszy w mojej dotychczasowej karierze!
W roku 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣ stoczyłem 3 walki!
Dwie obrony tytułu mistrzowskiego organizacji @fightexclusivenight
Kontrakt @ksw_mma i udany debiut!
Wszystkie te starcia zakończyły się przed czasem! @artnox_fightsport @ankosmma 🙏🙏🙏
Wielką frajdę sprawiło mi komentowanie gal @ufc @cagewarriors czy @fightexclusivenight dla telewizji @polsatsport.pl z takimi nazwiskami jak Andrzej Janisz czy @pawel_wyrobek_polsat @tidzej022
W tym roku zostałem również zawodnikiem roku klubu @ankosmma 🙏👊
Nadchodzi 2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ mam chrapkę na więcej❗️
Dziękuję wszystkim tym którzy byli ze mną tego roku i dziękuję tym z którymi razem wejdę w nowy nadchodzący rok 🥰 Szczęśliwego nowego roku ☺️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *