Sean O’Malley o walce z Aljamainem Sterlingiem! “Chce tam wyjść i udowodnić, że ludzie się mylą”

1
O'Malley

fot. New York Times

O’Malley (16-1 MMA, 8-1 UFC) zmierzy się z mistrzem wagi koguciej Sterlingiem (23-3 MMA, 15-3 UFC) 19 sierpnia w głównym wydarzeniu gali UFC 292, która odbędzie się w TD Garden w Bostonie i będzie transmitowana w Polsacie Sport.

O’Malley nazwał Sterlinga najlepszym zawodnikiem wagi koguciej wszech czasów i nie może się doczekać, aby po raz kolejny przeciwstawić się przeciwnościom losu.

“Aljamain Sterling jest najlepszym zawodnikiem wagi koguciej w historii UFC. Jest w kwiecie wieku. Ma 33 lata – to prawie najlepszy wiek. Wszyscy męscy mistrzowie UFC są po trzydziestce. Jest najlepszym grapplerem w dywizji. Ja jestem strikerem. To pojedynek napastnika z grapplerem, więc jest ekscytujący.

“To mnie ekscytuje. Chcę tam wyjść i udowodnić, że ludzie się mylą. W ostatniej walce wszyscy myśleli, że ją przegram. Kiedy wygrałem walkę, ludzie byli wściekli. Podobało mi się to. Z jakiegoś powodu mi się to podobało”. – powiedział O’Malley w rozmowie z ESPN.

O’Malley był jeszcze większym underdogiem w swojej ostatniej walce z Petrem Yanem na UFC 280. “The Suga Show” uważa jednak, że w starciu z tak silnym grapplerem jak Sterling, jest on najbardziej niedocenianym zawodnikiem.

“Aljamain pokonał Petra w ich ostatniej walce” – powiedział O’Malley. “Spojrzałem na walkę Petra. Popełniłem błąd. Nie spodziewałem się, że będzie szedł w zapasy lub się całkowicie wystrzela. Cały czas trenuję grappling – w obozie tak samo”.

“Ale w tej walce wiemy, że będzie próbował ustrzelić, więc musimy mieć plan gry wokół tego, podczas gdy walka Petra była bardziej obozem kickboxingu. Zapaśnik kontra grappler (“striker”), większość ludzi wybiera zapaśników – więc ta walka na pewno (jest taka)”. Dokończył O’Malley.

1 thought on “Sean O’Malley o walce z Aljamainem Sterlingiem! “Chce tam wyjść i udowodnić, że ludzie się mylą”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *