Sławomir Peszko i Lexy Chaplin twarzami nowej federacji freak-fightowej

0

Foto: YouTube

Dziś na Instagramie 44-krotnego reprezentanta Polski a ostatnio zawodnika trzecioligowej drużyny Wieczystej Kraków – Sławomira Peszko pojawiła się krótka relacja, w którą mogliśmy zobaczyć również jedną z najpopularniejszych polskich influencerek – Lexy Chaplin, którzy oficjalnie zostali głównymi twarzami nowej organizacji freak-fightowej o nazwie CLOUT MMA.

Jak wiadomo od 29 maja kiedy to Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowiło wpisać organizację High League na listę sankcyjną z powodu, że większościowi udziałowcy tej federacji, czyli: Khazbi Edelbiew i jego siostra Diana Edelbiewa mieli utrzymywać relację z przywódcą Czeczenii – Ramzanem Kadyrowem, który wraz ze swoim wojskiem jest mocno zaangażowany w wojnę na Ukrainę. MSWiA postanowiło zamrozić środki finansowe tej organizacji, przez co gala High League 7, która miał się odbyć 17 czerwca w Tauron Arenie Kraków musiała zostać odwołana, a sama federacja jak na razie nie może normalnie funkcjonować.

Przez to zdarzenie na rynku freak-fightów w Polsce pojawił się monopol. Jak wiadomo numerem jeden w tym rankingu jest FAME MMA, która już ma za sobą aż 18 gal, potem daleko w tyle znajduje się Prime MMA, która 1 lipca zorganizuje galę we Wrocławiu, jednak dużo mówi się, że to może być ich ostatnie wydarzenie, z powodu takich, że same ostatnie gale nie generowały dużo PPV, a sami zawodnicy mieli problemy z wypłatami.

Jednak dziś dowiedzieliśmy się, że High League zostanie zastąpiony przez CLOUT MMA, gdzie to federację będą promować była zawodniczka High League – Lexy Chaplin, i były reprezentant Polski – Sławomir Peszko, który w ostatnich dniach ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej. Sam 38-latek pochodzący z Jasła jednak mocno jest zainteresowany w świecie freak-fightów, między innymi można było go j zobaczyć w roli kibica podczas gal High League 2, czy Fame MMA 17, które odbywały się w Tauron Arenie Kraków.

Niedawno mówiło się nawet, że Sławomir Peszko miałby stoczyć pojedynek w formule MMA z triatlonistą – Robertem Karasiem, jednak jak na razie wychodzi na to, że do starcia obu panów w najbliższym czasie prawdopodobnie nie dojdzie.

Co do samej federacji CLOUT MMA, wczoraj na kanale Szalony Podcast prowadzonego przez Tomasza „Szalonego Reportera” Matysiaka mogliśmy się dowiedzieć, że w tej organizacji mają pojawić się zawodnicy z High League, oczywiście pojawi się także turniej Grand-Prix, gdzie jednak w nim nie pojawi się Jacek Murański, który postanowił dołączyć do organizacji PRIME MMA, Sama pierwsza edycja tej gali ma się odbyć już w lipcu, czy jednak ostatecznie w tym miesiącu to dojdzie do skutku? Ciężko to stwierdzić. Na pewno jednak Sławomir Peszko do organizacji CLOUT MMA przyciągnie nowych fanów, którzy będą chcieli wykupywać PPV na gale tej federacji.

Źródło: CLOUT MMA/Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *