Znamy zastępstwo dla Klebera Silvy na XTB KSW 85! Rywalem mocno bijący Polak

1

Kilka dni temu, obecny numer dwa rankingu w wadze półciężkiej KSW Oumar Sy ( 9-0, 4KO, 3 Sub), na swoich social mediach ogłosił, że niestety wypada ze starcia z Brazylijczykiem Kleberem Raimundo Silvą (21-12, 1 NC, 14 KO, 3 Sub), numerem pięć tego zestawienia z powodu kontuzji, które miało się odbyć 19 sierpnia 2023 roku na gali XTB KSW 85 w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Pierwotnie zaplanowane starcie na szczycie kategorii półciężkiej zapowiadało się bardzo ciekawie i było uznawane jako eliminator do walki o pas mistrzowski w kategorii do 93 kilogramów. Nowym ogłoszonym rywalem, który wejdzie na zastępstwo za Francuza, został słynący z ogromnej siły swojego ciosu i dobrze znany fanom KSW, numer sześć rankingu Rafał Kijańczuk (12-6, 11 KO).

Kleber Raimundo Silva to zawodnik, który posiada dużo większy bagaż doświadczenia w mieszanych sztukach walki niż Rafał Kijańczuk czy chociażby jego niedoszły przeciwnik, Oumar Sy. Bowiem Brazylijczyk w swojej karierze stoczył 34 zawodowe walki, z czego 21 razy wygrał, a niestety 12 razy musiał uznać wyższość swojego rywala. 35-latek z przytupem wszedł do Konfrontacji Sztuk Walki, gdzie już w debiucie niespodziewanie i spektakularnie pokonał faworyzowanego Łukasza Sudolskiego przez nokaut na styczniowej gali XTB KSW 78,która odbywała w szczecińskiej Netto Arenie. Walka jak narazie była jedyną w polskiej organizacji dla zawodnika z kraju kawy. Po raz drugi do klatki wejdzie właśnie w sobotnią galę 19 sierpnia na 85. edycji Konfrontacji Sztuk Walki. “Orgulho” to prawdziwy obieżyświat, jeżeli chodzi o toczenie walk na różnych arenach świata, bowiem w przeszłości swoje walki toczył dla takich federacji jak m.in. Bellator, Brave Combat Federation czy Jungle Fight.

Rafał Kijańczuk to dobrze znany polskim kibicom zawodnik, słynący przede wszystkim z silnego i nokautującego ciosu, bowiem na 12 wygranych w swojej karierze pojedynków, aż 11 z nich kończył przez nokauty, w tym 10 w pierwszej odsłonie boju. Do tej stoczył 18 walk w formule MMA, w tym w dwunastu swoich walkach odnosząc zwycięstwo, a w sześciu przegrywając. Reprezentant klubu Berkut WCA Fight Team w KSW przeplata zwycięstwa z porażkami, dwa razy wygrywając i dwukrotnie przegrywając. Podobnie jak swój najbliższy rywal, szturmem wszedł do organizacji KSW, gdzie już w pierwszej rundzie pojedynku na gali KSW 68 w Radomiu , brutalnie rozbił Francuza Yanna Kouadję, najpierw uderzając kolanem, a później gdy Kouadja padł na matę, “Kijana” zdążył jeszcze dobić ciosami w parterze francuskiego zawodnika. Drugą walkę pod sztandarem KSW stoczył 28 maja ubiegłego roku na gali KSW 70, wówczas mierząc się z czołowym zawodnikiem wagi półciężkiej w największej organizacji w Europie, Ivanem Erslanem i niestety przegrał z Chorwatem przez brutalny nokaut już w pierwszej odsłonie starcia, który później został pretendentem do mistrzowskiego pasa. Swoją kolejną walkę dla polskiej organizacji stoczył na tej samym wydarzeniu, na którym Brazylijczyk miał swój debiut dla federacji, a mianowicie na XTB KSW 78. Wówczas jak to “Kijana” ma w zwyczaju, błyskawicznie rozprawił się z greckim zawodnikiem, występującym pod niemiecką flagą, Marcem Doussisem, fundując mu ciężkie TKO i rozbijając po raz kolejny ciosami w parterze. Swój ostatni, czwarty pojedynek, 30-latek stoczył 13 maja bieżącego roku z dobrze prosperującym i niepokonanym Ukraińcem Bohdanem Gnidko , na studyjnej gali KSW 82, który również swój pojedynek stoczy na najbliższej sierpniowej gali, tym razem o pas mistrzowski z mistrzem tej kategorii, Ibragimem Chuzhigaevem. Mimo, że Chełmianin miał swoje momenty w walce to wówczas Polak musiał uznać wyższość Ukraińca, gdzie został dosyć szybko przez niego poddany dźwignią prostą na staw łokciowy już w inauguracyjnej odsłonie batalii. Wcześniej polski wojownik bił się m.in. w FEN.

Mimo, że pierwotnie zaplanowane starcie nie dojdzie do skutku to walka z takim zastępstwem jak Kijańczuk, napewno odda i zapewne zapowiada się interesująca batalia w klatce oraz trudno wskazać murowanego faworyta w tej potyczce, bowiem gdy bije się dwóch zawodników kategorii półciężkiej z mocnymi uderzeniami to lepiej nie mrugać 👀🔥. Te starcie i cała galę można obejrzeć tylko na wykupionym dostępie na platformie Viaplay.

PEŁNA KARTA WALK GALI XTB KSW 85:

Walka wieczoru | Main event
Walka o pas kategorii piórkowej | KSW Featherweight Championship Bout
65,8 kg/145 lb: Salahdine Parnasse #C (17-1, 2 KO, 7 Sub) vs Robert Ruchała #IC (9-0, 1 KO, 3 Sub)

Karta główna | Main card
Walka o pas wagi półciężkiej | Light Heavyweight Championship Bout
93 kg/205 lb: Ibragim Chuzhigaev #C (17-5, 8 KO, 2 Sub) vs Bohdan Gnidko #3 (10-0, 6 KO, 4 Sub)

65,8 kg/145 lb: Patryk Kaczmarczyk #7 (9-2, 3 KO, 2 Sub) vs Daniel Tărchilă #8 (6-1, 2 KO, 2 Sub)
61,2 kg/135 lb: Patryk Surdyn #5 (7-3, 1 KO, 2 Sub) vs Kamil Szkaradek #8 (4-0, 1 KO, 1 Sub)
95 kg/209 lb: Kleber Raimundo Silva #5 (21-12, 1 NC, 14 KO, 3 Sub) vs. Rafał Kijańczuk #6 (12-6, 11 KO)
77,1 kg/170 lb: Michał Pietrzak #5 (10-6-1, 3 KO, 2 Sub) vs Marcin Krakowiak #7 (12-4, 5 KO, 6 Sub)
56,7 kg/125 lb: Adrianna Kreft (5-0, 1 KO, 2 Sub) vs Yasmin Guimarães (5-1, 1 Sub)
72 kg/158,5 lb: Łukasz Rajewski (12-8 1NC, 6 KO, 2 Sub) vs Wilson Varela (9-5, 3 KO, 4 Sub)
56,7 kg/125 lb: Wiktoria Czyżewska (2-0, 2 KO) vs Sandra Succar (2-0, 1 Sub)

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

1 thought on “Znamy zastępstwo dla Klebera Silvy na XTB KSW 85! Rywalem mocno bijący Polak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *