John McCarthy w debacie z Islamem Makhachevem na temat Mateusza Gamrota! 

0

FOT: Youtube Weighing In

Aktualny mistrz wagi lekkiej UFC, Makhachev wypowiedział się na temat obecnej dyspozycji pierwszego podwójnego championa w historii KSW. 

Dagestańczyk planuje jeszcze stoczyć dwie walki w dywizji do 70 kilogramów. Kolejno z Dustinem Poirierem podczas UFC 302 i w niedalekiej przyszłości z Armanem Tsarukyanem, którego pokonał już w 2019 roku. Islam w podcaście Weighing In z legendarnym Johnem McCarthym stwierdził następująco: 

“Szczerze mówiąc, spośród zawodników zasługujących na walkę o pas, mam tylko Armana – powiedział. – Ma dobrą serię zwycięstw, pokonywał mocnych gości, jest numerem jeden w rankingu. Po nim? Uważam, że moja robota w tej dywizji będzie skończona. Nie wiem… Nie widzę już żadnych ciekawych, ekscytujących walk. Ci wszyscy goście nawzajem się pokonywali. Po Armanie planuję więc przejść do wagi półśredniej”. 

Współprowadzący podcastu McCarthy nie zgodził się z 32-latkiem i wytknął Rosjaninowi, że jest jeszcze jeden zawodnik z rankingu, z którym się nie mierzył: 

“Jeśli popatrzeć na ranking twojej dywizji, to przyjmując, że przejdziesz Dustina i Armana, czy myślałeś o kimś takim jak Gamrot? – Jest w czubie. Bardzo dobry zapaśnik, który odnosi ciągle zwycięstwa. Mówisz, że wyczyściłeś dywizję, a jest gość, z którym nie walczyłeś”.

Islam Makhachev spuentował:

“Gamrot jest bardzo dobry, ale gość potrzebuje jeszcze kilku walk. Zanim ja dostałem titleshota, miałem serię dziesięciu zwycięstw. Przeszedłem długą drogę. Gość niedawno przegrał”.
“Nie wiem. Bo, na przykład, jaką serię ma Dustin? Jedna wygrana. Wszystko się może zdarzyć, bo w czołowej piątce mojej dywizji oni wszyscy nawzajem się pokonywali. Mistrz musi natomiast bronić pas. Ktoś będzie następny. Arman będzie na pewno następny. A po tej walce poproszę o wagę półśrednią”.

Źródło: Lowking, Weighing In 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *