Legendy UFC powrócą do klatki w Abu Dhabi!

0

FOT: Instagram MMAJunkie

Nick Diaz i Tony Ferguson wystąpią na gali UFC on ABC 7 już 3 sierpnia.

Starszy z braci Diaz zmierzy się dość niespodziewanie z Vicente Luquem, a “El Cucuy” skrzyżuje rękawice z Michaelem Chiesą. Main eventem wydarzenia w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie konfrontacja kuzyna Khabiba, czyli Umara Nurmagomedova z Corym Sandhagenem.

Diaz (26-10-2) powróci do klatki po trzyletniej przerwie. Amerykanin podczas UFC 266 przegrał przez poddanie narożnika z Robbiem Lawlerem po bardzo słabym występie. Nick to absolutna legenda amerykańskiej organizacji, która w zawodowej karierze pojedynkowała się m.in. z Andersonem Silvą czy Georgesem St. Pierrem. Luque (22-10-1) w marcu został znokautowany przez Joaquina Buckleya w drugiej rundzie. Wcześniej Brazylijczyk wypunktował Rafaela dos Anjosa i musiał uznać wyższość Geoffa Neala.

Ferguson (25-10) aktualnie posiada serię 7 przegranych z rzędu. Tony to były tymczasowy mistrz UFC w dywizji lekkiej z 2017 roku. 40-latek mimo złej passy nie poddaje się i chce w końcu udowodnić fanom, że jest w stanie zaznać smaku zwycięstwa. “Maverick” (16-7) również nie może zaliczyć ostatniego czasu do najbardziej udanego, ponieważ przegrywał kolejno z Kevinem Hollandem, Seanem Bradym czy wspomnianym już wcześniej Vicente Luque. Chiesa to wybitnej klasy grappler, który aż dziesięciokrotnie poddawał swoich dotychczasowych rywali.

Dotychczasowa karta walk UFC on ABC 7:

Cory Sandhagen (17-4) vs. Umar Nurmagomedov (17-0) – walka wieczoru

Nick Diaz (26-10-2) vs. Vicente Luque (22-10-1)

Michael Chiesa (16-7) vs. Tony Ferguson (25-10)

Deiveson Figueiredo (23-3-1) vs. Marlon Vera (23-9-1)

Mackenzie Dern (13-5) vs. Loopy Godinez (12-4)

Alonzo Menifield (15-4-1) vs. Azamat Murzakanov (13-0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *