Styczeń 2024 – Co działo się w KSW?

0
https://www.kswmma.com/news/4931

https://www.kswmma.com/news/4931

Pierwsza gala KSW w roku 2024 odbyła się 20 stycznia w COS Torwar w Warszawie. Organizacja po raz czternasty w historii zawitała ze swoim wydarzeniem do tego obiektu.

W walce wieczoru gali XTB KSW 90 niepokonany Arkadiusz Wrzosek stanął do rywalizacji z mistrzem chorwackiej organizacji FNC Ivanem Vitasoviciem. Polak trafił rywala już pierwszym ciosem, po którym Ivan wylądował na deskach. Vitasović przetrwał trudne chwile, ale zaraz ponownie padł na matę po kolejnym uderzeniu, znowu wstał, jednak już przy trzecim ataku został ostatecznie rozbity, a Arkadiusz Wrzosek mógł cieszyć się kolejnym spektakularnym zwycięstwem.

Podczas XTB KSW 90 doszło do dziesięciu pojedynków, z których aż osiem zakończyło się przed czasem. Fani mieli okazję zobaczyć pięć nokautów i trzy poddania. Po gali przyznano cztery bonusy. Adam Soldaev i Laid Zerhouni zostali wyróżnieni za najlepsze nokauty wieczoru. Ewelina Woźniak i Isai Ramos otrzymali bonusy za najlepsze poddania.

Styczeń upłynął także pod znakiem przygotowań do gali XTB KSW Epic oraz KSW 91, które odbędą się w lutym. W PreZero Arenie Gliwice zorganizowano specjalny trening medialny z bohaterami gali Epic, którzy już 24 lutego wejdą do klatki. Natomiast fani dokonali wyboru par turniejowych, w których czterech zawodników zmierzy się w walkach o pas mistrzowski wagi półciężkiej. W pierwszej parze Rafał Haratyk, numer jeden rankingu najlepszych zawodników wagi półciężkiej KSW, zmierzy się z Marcinem Wójcikiem, numerem trzy tego zestawienia. W drugiej parze Kleber Silva, numer pięć rankingu, stanie do rywalizacji z Damianem Piwowarczykiem.

Styczeń przyniósł także podsumowania roku 2023. W specjalnych materiałach wideo zebrano przypomnienia najlepszych gal, walk, nokautów czy poddań. Na stronie KSW cały czas natomiast trwa głosowanie między innymi na najlepszych zawodników roku 2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *