To już jutro odbędzie się gala XTB KSW 88 w Radomiu! Kto walczy? Gdzie obejrzeć?

1

Już jutro, 11 listopada 2023 roku w sobotni wieczór święta odzyskania przez Polskę niepodległości, będziemy świadkami ekscytującego widowiska oraz kolejnej, drugiej gali w dziejach w Radomiu spod szyldu największej organizacji MMA w Europie, a mianowicie KSW 88: Bitwa o Radom, która odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Radomskim Centrum Sportu.

KTO WALCZY?

Karta walk na sobotnie wydarzenie prezentuje się naprawdę ciekawie, bowiem w elektryzującej walce wieczoru, rękawice ze sobą skrzyżują czołowi zawodnicy kategorii piórkowej KSW, a mianowicie czeka Nas starcie dwóch lokalnych radomskich bohaterów przed własną publicznością, pomiędzy numerem dwa rankingu dywizji do 66 kilogramów wagowej, Danielem Rutkowskim (16-3(1), a numerem sześć rankingu Konfrontacji Sztuk Walki, Patrykiem Kaczmarczykiem (10-2). Popularny “Rutek” to wyśmienity zapaśnik, były mistrz FEN i Babilon MMA w swojej rodzimej kategorii wagowej oraz jedna z największych gwiazd radomskiej, jak i polskiej sceny mieszanych sztuk walki. W klatce KSW stoczył już pięć walk, pokonując m.in. przez spektakularny nokaut wysokim kopnięciem na głowę w swoim debiucie dla organizacji, Filipa Pejicia czy wypunktował Lom-Aliego Eskijewa, natomiast jutrzejszy pojedynek będzie dla niego numerem 6 w szeregach federacji Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego. “Rutek” to także były pretendent do pasa mistrzowskiego w kategorii do 66 kilogramów, niestety w Main Evencie na radomskiej gali KSW 68 w marcu ubiegłego roku, musiał uznać wyższość obecnego, podwójnego Championa, zarówno w dywizji piórkowej, jak i lekkiej, Salahdine’a Parnasse’a przez poddanie w czwartej rundzie przez duszenie zza pleców w parterze. Jak dotąd to jedyna porażka zawodnika z Radomia w okrągłej klatce polskiej organizacji. Natomiast Patryk Kaczmarczyk dla europejskiego giganta stoczył sześć walk, z czego jedną wygrał w niezwykle brutalnym stylu, pokonując Pascala Hintzena na XTB KSW 77, która odbyła się 17 grudnia 2022 roku w Arenie Gliwice. Wówczas Polak dosyć brutalnie poobijał ciosami i kolanami na korpus oraz głowę swojego rywala i tym samym posłał na deski niemieckiego zawodnika już w inauguracyjnej odsłonie starcia, za co po gali został nagrodzony bonusem w kategorii nokaut wieczoru. Radomianin oprócz pięknego nokautu, którym dosłownie “poskładał” Hintzena, pokonał w okrągłej klatce polskiej federacji kolejno: Michała Sobiecha (debiut w KSW, KSW 60), Michała Domina (KSW 68 w Radomiu) oraz Mołdawianina Daniela Tarchilę (XTB KSW 85). W swojej karierze dla organizacji Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego, Radomianin musiał uznać również wyższość byłego tymczasowego mistrza w dywizji piórkowej, Roberta Ruchały (9-1) oraz byłego zawodnika Babilon MMA, Dawida Śmiełowskiego (10-1).

Co-Main Eventem gali będzie pojedynek dwóch utalentowanych zawodników dywizji średniej pomiędzy numerem #8 rankingu dywizji do 84 kilogramów, słynącym z efektownych poddań poprzez duszenie zza pleców, tym samym łowca bonusu za najlepsze poddanie wieczoru na lipcowej gali KSW 84, gdzie poddał Serba Nemanję Nikolicia,  Bartoszem Leśko (13-3-2), a także zawodnikiem, który będzie debiutował w szeregach największej organizacji MMA w Europie, były mistrz Fight Exclusive Night w dywizji do 84 kilogramów, trenujący pod okiem Andrzeja Kościelskiego, reprezentant Ankos MMA Poznań, a także posiadacz passy trzech zwycięstw z rzędu przez ciężki nokaut, Piotr Kuberski (12-1).

Na wydarzeniu zawalczą również tacy zawodnicy jak między innymi: ulubieniec radomskiej publiczności Albert Odzimkowski, powracający do klatki po dłuższej przerwie Marcin Wójcik, mołdawski prospekt w MMA Daniel Tarchila, była uczestniczka DWCS Maria Silva, czy niepokonany Kamil Gawryjołek.

AKTUALNA I PEŁNA KARTA WALK GALI XTB KSW 88 W RADOMIU:

Main Event:

  • 65,8 kg – Daniel Rutkowski (16-3, 1NC) vs Patryk Kaczmarczyk (10-2)

Co-Main Event:

  • 83,9 kg – Piotr Kuberski (12-1) vs Bartosz Leśko (13-3-2)

Karta główna:

  • 93,0 kg – Henrique da Silva (19-9) vs Marcin Wójcik (18-8)
  • 120,2 kg – Stefan Vojcak (6-1) vs Kamil Gawryjołek (5-0)
  • 56,7 kg – Anita Bekus (7-3) vs Maria Silva (9-1)
  • 83,9 kg – Albert Odzimkowski (13-7) vs Jorge Bueno (10-3)
  • 66,0 kg – Daniel Tarchila (6-2) vs Vladyslav Falbiychuk (0-0)
  • 72,0 kg – Ramzan Jembiev (4-1) vs Fabian Łuczak (2-0)

Karta wstępna:

  • 83,9 kg – Krystian Bielski (9-5) Andi Vrtacic (4-2)
  • 77,1 kg – Jacek Gać (2-0) vs Michał Gniady (1-0)

GDZIE OBEJRZEĆ?

Wydarzenie będzie można obejrzeć w jutrzejszy, sobotni wieczór. Karta wstępna eventu rozpoczyna się o godzinie 19:00, na której zobaczymy dziesięć zaplanowanych starć. Legalną transmisję na żywo z wydarzenia przeprowadzi tylko i wyłącznie platforma internetowa ViaPlay 👀🥋🔥🚨!

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

WWW: http://www.kswmma.com
Facebook: http://www.facebook.com/konfrontacja
KSW Live Stream: http://www.kswtv.com
Youtube: http://www.youtube.com/ksw
Twitter: http://twitter.com/KSW_MMA

1 thought on “To już jutro odbędzie się gala XTB KSW 88 w Radomiu! Kto walczy? Gdzie obejrzeć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *