Konfrontacja Sztuk Walki po ostatniej 86. gali we Wrocławiu postanowiła zaktualizować swój ranking w niektórych kategoriach wagowych. Zmiany nastąpiły w takich kategoriach jak: ciężka, półciężka, średnia, półśrednia oraz kogucia. W rankingu pojawiło się dużo nowych zawodników takich jak: Viktor Pesta, Michał Michalski, Wiktor Zalewski, a także Miljan Zdravković. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi zmianami dotyczącymi rankingów KSW 👀🚨😊.

Waga ciężka

W tej kategorii nowym zawodnikiem, który pojawił się w rankingu był przede wszystkim Viktor Pesta. Czech już w swoim debiucie dla organizacji KSW efektownie poddał Filipa Stawowego, za co po gali otrzymał bonus za poddanie wieczoru. Pesta po tak cennym zwycięstwie w debiucie uplasował się na piątej pozycji. W przypadku awansu Czecha, spadek zaliczyli o jedno miejsce kolejno: Filip Stawowy, Stefan Vojcak oraz Artur Szpilka. Z zestawienia wypadł natomiast Mariusz Pudzianowski. Reszta zawodników z rankingu królewskiej kategorii pozostaje bez zmian, a mistrzem nadal pozostaje Phil De Fries.

Waga półciężka

W kategorii półciężkiej nie pojawił się żaden nowy zawodnik, lecz za to awans o jedno oczko zaliczył młody i dobrze obiecujący Damian Piwowarczyk, który w minioną sobotę brutalnie znokautował prawym podbródkowym Łukasza Sudolskiego. Reprezentant Czerwonego Smoka obecnie zajmuje 6. miejsce. Spadek o jedno miejsce w rankingu zaliczył za to Rafał Kijańczuk, który zajmuje obecnie siódmą pozycję. Tak jak w przypadku wagi ciężkiej, górna część rankingu pozostaje niezmienna i mistrzem nadal jest Ibragim Chuzhigaev.

Waga średnia

Natomiast w kategorii średniej z rankingu wypadł Bartosz Leśko, gdzie wskoczył na jego ósmą pozycję Michał Michalski, który w sobotni wieczór dał emocjonującą i ciekawą potyczkę z Czechem Dominikiem Humburgerem, za co obydwaj zawodnicy zostali nagrodzeni bonusem w postaci walki wieczoru. Mistrzem wagi średniej pozostaje niezmiennie Paweł Pawlak.

Waga półśrednia

Identycznie jak w kategorii średniej ma się sytuacja w wadze półśredniej. Szeregi rankingu zasilił młody i perspektywistyczny wojownik, Wiktor Zalewski, który podczas ostatniej gali spektakularnie posłał na deski Kacpra Koziorzębskiego i wskoczył na 8. miejsce. Z rankingu tym samym wypadł Henry Fadipe. Championem dywizji nadal pozostaje niezmiennie Adrian Bartosiński.

Waga kogucia

Do dywizji koguciej zawitał Miljan Zdravković i podobnie jak Viktor Pesta w królewskiej dywizji, Serb po swoim udanym debiucie, w którym to jako największy underdog minionej gali, niespodziewanie i efektownie posłał na deski Mariusza Joniaka, uplasował się na 6. pozycji rankingu, tym samym spadek zaliczyli o jedno oczko: Patryk Surdyn oraz zawodnik z “Kraju Kawy”, Gustavo Oliveira. Po kontrowersjach w walce wieczoru i nieintencjonalnym oraz brutalnym nokaucie, jaki zafundował kopnięciem w głowę, Wikłacz Przybyszowi, ogłoszono jednogłośny remis i odrzucono protest na werdykt sędziowski złożony przez reprezentanta Mighty Bulls Gdynia, tym samym mistrzem niezmiennie został “Masa”. Reszta w rankingu również została bez zmian.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *