„Wielki Bu” nie zawalczy na gali Prime 6: Premium!

1

Foto: Prime MMA/YouTube


Patryk Masiak zawodnik Prime MMA, który ostatnio na gali numer 5 pokonał Łukasza Lupę, nie pojawi się w karcie walk na gali Prime 6: Premium, która odbędzie się 21 października w Arenie Toruń.

Powodem absencji zawodnika jest opinia prezydenta Torunia – Michała Zaleskiego, który nie wyraził zgody, aby w karcie walk pojawiły się osoby mieszkające w Gdańsku i Bydgoszczy. Choć jak wiadomo sam „Wielki Bu” jest kojarzony w środowisku kibicowskim Lechii Gdańsk a jak ktoś się zna dobrze na piłce nożnej to Elana Toruń i Lechia Gdańsk mają tak zwaną kibicowską „kosę”, więc władze miasta postanowiły wydać na organizacji freak-fightowej zakaz pojawienia się tego zawodnika MMA podczas gali październikowej w Toruniu, aby nie pojawiły się szanse na pojawienia się jakiś nieoczekiwanych zdarzeń związane z tymi dwoma zespołami pseudkobiców obu klubów piłkarskich.

Sam Masiak odniósł się na Instagramie do decyzji władz miasta, jednocześnie nie mając na złe do federacji Prime MMA:

-Szkoda, że w dzisiejszych czasach gdzie tyle mówi się o tolerancji i równości, od tak z kaprysu można kogoś pozbawić możliwości realizacji sportowych ambicji, tylko dlatego, że jestem mieszkańcem Gdańska (ale nie oszukujmy się, chodzi o to, że kibicuje swojej ukochanej drużynie. Dla jasności nie obwiniam o to całą sytuację federacji Prime, ponieważ po części też są stroną poszkodowaną, ulegając naciskom władz miasta! I gdyby nie ulegli pewnie by wypowiedziano im obiekt, więc zrozumiałe, że kierowali się dobrem biznesu – oznajmił Masiak.

Sam Gdańszczanin oznajmił jednocześnie, że zawalczy w pojedynku, który będzie zorganizowany niedaleko w Toruniu i zbliżonym terminie do gali Prime 6: Premium. Zawodnik Prime ma na dniach wrzucić więcej informacji na ten temat.

Źródło: Wielki Bu/Instagram

1 thought on “„Wielki Bu” nie zawalczy na gali Prime 6: Premium!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *