FOT: Instagram Daniel Omielańczuk

Właśnie poznaliśmy główną walkę wieczoru wydarzenia CLOUT MMA 2. Daniel Omielańczuk zmierzy się z Denisem Załęckim 28 października w Orlen Arena w Płocku.

Panowie, którzy są ze sobą mocno skonfliktowani, zawalczą w formule bokserskiej w małych rękawicach, 3×3 minuty. Organizacja poinformowała, że pierwszy raz w historii freak-fightów w trakcie trwania pojedynku mogą zmienić się zasady. Gdy Załęcki dwukrotnie złamie reguły bokserskie np. kopnie czy obali, walka przechodzi do zasad MMA.

Daniel Omielańczuk (26-14-1-1 MMA) jest jednym z lepszych zawodników wagi ciężkiej w historii naszego kraju. Pojedynkował się w większości znaczących federacjach takich jak ACA, UFC czy nawet KSW. W 2020 roku miał okazję zawalczyć o pas mistrzowski Absolute Championship Akhmat w dywizji ciężkiej z Tonym Johnsonem i przegrał ten pojedynek przez TKO w pierwszej rundzie.

Denis Załęcki (3-2 BOKS) jest na fali trzech porażek z rzędu. W ostatniej walce na gali High League 6 został zdyskwalifikowany już w pierwszej odsłonie starcia z Pawłem Tyburskim. W całej swojej zawodowej karierze mierzył się m.in. z Arturem Szpilką czy Markiem Samociukiem i oba pojedynki zakończyły się na jego niekorzyść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *